Tony Hoffström & Co Holding ABAktiv

559350-8970AktiebolagRegistrerat 2021MÖLNLYCKE

Finansiell översikt

56 610 kr+21,5%
Omsättning 2025/26
020 tusen40 tusen60 tusen2022/232023/242024/252025/26

Nyckeltal

2025/26
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
01 mn2 mn2022/232023/242024/252025/26
Sammanställning av årsredovisningar2023–2026
2022/232023/242024/252025/26
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar50 00050 00092 764149 392
Summa anläggningstillgångar——1 814 4101 801 620
Summa tillgångar50 00050 0001 907 1741 951 012
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder——30 27773 006
Långfristiga skulder——1 825 0001 825 000
Summa skulder001 855 2771 898 006
Aktiekapital50 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)001 8971 109
Summa eget kapital50 00050 00051 89753 006
Resultaträkning
Nettoomsättning0046 59656 610
Rörelseresultat002 38733 395
EBITDA——15 17746 185
Resultat före skatt002 3871 395
Årets resultat001 8971 109
Personalkostnader————
Avskrivningar——12 79012 790
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning——00

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Tony Hoffström & Co Holding AB

Översikt

Tony Hoffström & Co Holding AB (org.nr 559350-8970) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Mölnlycke. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 56 610 kr, vilket är 21,5 % mer än året innan (46 596 kr). Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2023–2026). Årets resultat 2026 var en vinst på 1 109 kr (2,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 1 951 012 kr och det egna kapitalet 53 006 kr (soliditet 2,7 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.