Medhal Invest ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 59 348 | 56 229 | 45 471 | 46 606 |
| Summa anläggningstillgångar | 4 614 323 | 4 614 323 | 4 614 323 | 4 614 323 |
| Summa tillgångar | 4 673 671 | 4 670 552 | 4 659 794 | 4 660 929 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 12 085 | 8 651 | 7 999 | 3 091 |
| Långfristiga skulder | 3 629 000 | 3 629 000 | 3 629 000 | 3 629 000 |
| Summa skulder | 3 641 085 | 3 637 651 | 3 636 999 | 3 632 091 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −167 414 | 315 | −10 106 | 6 043 |
| Summa eget kapital | 1 032 586 | 1 032 901 | 1 022 795 | 1 028 838 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 1 099 | 1 198 | 4 800 | 8 400 |
| Rörelseresultat | −35 194 | −14 952 | −10 651 | −13 958 |
| Resultat före skatt | −167 414 | 315 | −10 106 | 6 043 |
| Årets resultat | −167 414 | 315 | −10 106 | 6 043 |
| Personalkostnader | — | 361 | 0 | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Medhal Invest AB
Översikt
Medhal Invest AB (org.nr 559350-8913) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Sundsvall. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 8 400 kr, vilket är 75,0 % mer än året innan (4 800 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 97,0 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 6 043 kr (71,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 4 660 929 kr och det egna kapitalet 1 028 838 kr (soliditet 22,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.