Linuma Vårdutveckling i Norr ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 62 190 | 131 648 | 447 260 | 194 410 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 200 000 |
| Summa tillgångar | 62 190 | 131 648 | 447 260 | 394 410 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 12 767 | 31 022 | 164 605 | 52 639 |
| Långfristiga skulder | 6 017 | 6 017 | 6 017 | 6 017 |
| Summa skulder | 18 784 | 37 039 | 170 622 | 58 657 |
| Aktiekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 13 406 | 51 203 | 182 030 | 59 115 |
| Summa eget kapital | 43 406 | 94 609 | 276 638 | 335 753 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 286 986 | 229 816 | 600 299 | 539 648 |
| Rörelseresultat | 17 513 | 64 463 | 229 454 | 74 582 |
| Resultat före skatt | 17 513 | 64 481 | 229 296 | 74 616 |
| Årets resultat | 13 406 | 51 203 | 182 030 | 59 115 |
| Personalkostnader | 23 193 | 128 549 | 338 428 | 426 534 |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Linuma Vårdutveckling i Norr AB
Översikt
Linuma Vårdutveckling i Norr AB (org.nr 559344-3830) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 4 år. Säte enligt registret: Bollnäs. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 539 648 kr, vilket är 10,1 % mindre än året innan (600 299 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 23,4 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 59 115 kr (11,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 394 410 kr och det egna kapitalet 335 753 kr (soliditet 85,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.