InTune Hedesunda ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 87 290 | 109 720 |
| Summa anläggningstillgångar | 30 160 | 18 096 |
| Summa tillgångar | 117 450 | 127 816 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 46 407 | 113 503 |
| Långfristiga skulder | 200 000 | 0 |
| Summa skulder | 246 407 | 113 503 |
| Aktiekapital | 25 000 | 28 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −153 957 | −136 432 |
| Summa eget kapital | −128 957 | 14 313 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 133 236 | 106 716 |
| Rörelseresultat | −153 957 | −136 656 |
| EBITDA | — | −124 592 |
| Resultat före skatt | −153 957 | −136 432 |
| Årets resultat | −153 957 | −136 432 |
| Personalkostnader | 31 342 | 48 447 |
| Avskrivningar | — | 12 064 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: InTune Hedesunda AB
Översikt
InTune Hedesunda AB (org.nr 559339-6830) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Hedesunda. Bransch enligt SCB: allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar (SNI 95311).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 106 716 kr, vilket är 19,9 % mindre än året innan (133 236 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 136 432 kr. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 127 816 kr och det egna kapitalet 14 313 kr (soliditet 11,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.