Connect HRV ABAktiv

559330-9254AktiebolagRegistrerat 2021FALUN

Finansiell översikt

39 000 kr+8,3%
Omsättning 2025
+86,6%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2022–2025
010 tusen20 tusen30 tusen40 tusen2022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
020 tusen40 tusen60 tusen2022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar34 00922 62819 92123 234
Summa anläggningstillgångar21 00000—
Summa tillgångar55 00922 62819 92123 234
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder33 962049 4365 081
Långfristiga skulder————
Summa skulder33 962049 4365 081
Aktiekapital25 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−43 953−78 204−52 143−12 332
Summa eget kapital21 04722 628−29 51518 153
Resultaträkning
Nettoomsättning6 00014 00036 00039 000
Rörelseresultat−43 953−78 297−52 144−12 330
Resultat före skatt−43 953−78 204−52 143−12 332
Årets resultat−43 953−78 204−52 143−12 332
Personalkostnader————
Avskrivningar————
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Connect HRV AB

Översikt

Connect HRV AB (org.nr 559330-9254) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Falun. Bransch enligt SCB: dagspa, bastu och ångbastu (SNI 96230).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 39 000 kr, vilket är 8,3 % mer än året innan (36 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 86,6 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 12 332 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 23 234 kr och det egna kapitalet 18 153 kr (soliditet 78,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.