M&P Resinova Investments ABAktiv

559324-1598AktiebolagRegistrerat 2021STOCKHOLM

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2025
02021/22202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn15 mn2021/22202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2021/22202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar94 0001 022 000916 5091 092 750
Summa anläggningstillgångar210 0009 626 00010 200 50010 200 500
Summa tillgångar304 00010 648 00011 117 00911 293 250
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder58 000422 000549 330730 427
Långfristiga skulder121 0009 536 00010 345 67210 345 672
Summa skulder179 0009 958 00010 895 00211 076 099
Aktiekapital25 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−33 000565 000−468 194−4 856
Summa eget kapital125 000690 000222 007217 151
Resultaträkning
Nettoomsättning0000
Rörelseresultat−33 000−62 000−98 497−92 368
Resultat före skatt−33 000704 000−468 194−4 856
Årets resultat−33 000565 000−468 194−4 856
Personalkostnader————
Avskrivningar————
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: M&P Resinova Investments AB

Översikt

M&P Resinova Investments AB (org.nr 559324-1598) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Stockholm.

Ekonomi

Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 4 856 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 11 293 250 kr och det egna kapitalet 217 151 kr (soliditet 1,9 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.