Torsten Smakar Mera Maria Park ABAktiv

559323-3546AktiebolagRegistrerat 2021ÄNGELHOLM

Finansiell översikt

8 555 000 kr+16,6%
Omsättning 2024/25
+53,0%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021/22–2024/25
02,5 mn5 mn7,5 mn10 mn2021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02 mn4 mn6 mn2021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
2021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning2 390 0007 799 0007 338 0008 555 000
Årets resultat−1 199 116−1 170 512−772 963−561 086
Balanserat resultat————
Summa tillgångar4 256 8973 663 3292 780 0372 146 985
Summa skulder4 191 0134 767 9574 657 6281 985 662
Summa eget kapital65 884−1 104 628−1 877 591161 323
Anställda5765

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Torsten Smakar Mera Maria Park AB

Översikt

Torsten Smakar Mera Maria Park AB (org.nr 559323-3546) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Ängelholm. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 8 555 000 kr, vilket är 16,6 % mer än året innan (7 338 000 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 53,0 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 561 086 kr. Företaget har gått med förlust under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 5 (året innan: 6). Nettoomsättningen per anställd var 1 711 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 146 985 kr och det egna kapitalet 161 323 kr (soliditet 7,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.