Port Suppliers Group Holding i Vellinge ABAktiv

559320-7136AktiebolagRegistrerat 2021FALSTERBO

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2024
0202120222024

Nyckeltal

2024
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
05 mn10 mn2021202220232024

Utdelning

föreslagen
2023

Ingen utdelning föreslogs.

Historik
20230 kr
2022195 000 kr

Uppgiften är hämtad direkt ur årsredovisningens förslag till resultatdisposition (inte beräknad).

Sammanställning av årsredovisningar2021–2024
2021202220232024
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar25 0005 591 7035 570 0412 410 283
Summa anläggningstillgångar155 900446 598446 5986 224 467
Summa tillgångar180 9006 038 3016 016 6398 634 750
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder160 9001 153 1121 384 787973 158
Långfristiga skulder————
Summa skulder160 9001 153 1121 384 7871 851 958
Aktiekapital25 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−5 0004 865 189−58 3372 150 940
Summa eget kapital20 0004 885 1894 631 8526 782 792
Resultaträkning
Nettoomsättning00—0
Rörelseresultat−5 000−1 797−40 637−26 296
EBITDA———−23 296
Resultat före skatt−5 0004 880 803−58 3372 694 098
Årets resultat−5 0004 865 189−58 3372 150 940
Personalkostnader————
Avskrivningar———3 000
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning—195 0000—

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Port Suppliers Group Holding i Vellinge AB

Översikt

Port Suppliers Group Holding i Vellinge AB (org.nr 559320-7136) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Falsterbo. Bransch enligt SCB: övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter (SNI 68209).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2024 var en vinst på 2 150 940 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 8 634 750 kr och det egna kapitalet 6 782 792 kr (soliditet 78,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag