T Eidebo Livs ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 6 020 174 | 7 128 443 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 879 017 | 1 510 931 |
| Summa tillgångar | 7 899 191 | 8 639 374 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 3 951 656 | 3 948 688 |
| Långfristiga skulder | 696 425 | 0 |
| Summa skulder | 5 835 926 | 5 072 633 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 1 050 092 | 1 753 476 |
| Summa eget kapital | 2 063 265 | 3 566 741 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 55 786 000 | 56 308 000 |
| Rörelseresultat | 1 602 061 | 2 155 812 |
| Resultat före skatt | 1 330 966 | 2 223 403 |
| Årets resultat | 1 050 092 | 1 753 476 |
| Personalkostnader | — | — |
| Avskrivningar | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | 11 | 11 |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: T Eidebo Livs AB
Översikt
T Eidebo Livs AB (org.nr 559319-8640) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Idre. Bransch enligt SCB: övrig detaljhandel med brett sortiment (SNI 47122).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 56 308 000 kr, vilket är 0,9 % mer än året innan (55 786 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 1 753 476 kr (3,1 % av nettoomsättningen). Antal anställda räkenskapsåret 2025: 11. Nettoomsättningen per anställd var 5 118 909 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 639 374 kr och det egna kapitalet 3 566 741 kr (soliditet 41,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.