C4 Rörteknik ABAktiv

559314-4677AktiebolagRegistrerat 2021FJÄLKINGE

Finansiell översikt

1 871 000 kr+23,6%
Omsättning 2025
+24,7%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021–2025
0500 tusen1 mn1,5 mn2 mn20212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn20212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2025

Ingen utdelning föreslogs.

Historik
20250 kr
20240 kr
2023100 000 kr
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
20212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar393 370882 497765 112952 2471 034 871
Summa anläggningstillgångar77 72159 72141 72123 7215 721
Summa tillgångar471 091942 218806 833975 9681 040 592
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder111 092343 011164 755247 772203 374
Långfristiga skulder58 864479597 3740
Summa skulder249 956503 058324 850505 146425 244
Aktiekapital25 00025 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat—————
Årets resultat (eget kapital)196 135218 02542 82488 839144 526
Summa eget kapital221 135439 160481 983470 822615 348
Resultaträkning
Nettoomsättning774 0001 828 0001 452 0001 514 0001 871 000
Rörelseresultat327 019360 31654 041109 658243 643
EBITDA339 298378 31672 041127 658261 643
Resultat före skatt247 019274 86455 313113 412182 761
Årets resultat196 135218 02542 82488 839144 526
Personalkostnader664387 092650 457482 813499 122
Avskrivningar12 27918 00018 00018 00018 000
Övriga nyckeltal
Anställda111——
Föreslagen utdelning——100 00000

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: C4 Rörteknik AB

Översikt

C4 Rörteknik AB (org.nr 559314-4677) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Fjälkinge. Bransch enligt SCB: värme- och sanitetsarbeten (SNI 43221).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 871 000 kr, vilket är 23,6 % mer än året innan (1 514 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 24,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 144 526 kr (7,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2023: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 452 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 040 592 kr och det egna kapitalet 615 348 kr (soliditet 59,1 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.