Järnet Smide Kontroll ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2026
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 39 850 | 58 118 | 56 566 | 51 831 | 50 073 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 39 850 | 58 118 | 56 566 | 51 831 | 50 073 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | — | 3 761 | 2 700 | 0 | — |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 3 761 | 2 700 | 0 | 0 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −10 150 | 14 507 | −491 | −2 035 | −1 758 |
| Summa eget kapital | 39 850 | 54 357 | 53 866 | 51 831 | 50 073 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −10 150 | −1 732 | −1 552 | −1 942 | −1 760 |
| Resultat före skatt | −10 150 | 18 268 | −1 552 | −2 035 | −1 758 |
| Årets resultat | −10 150 | 14 507 | −491 | −2 035 | −1 758 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Järnet Smide Kontroll AB
Översikt
Järnet Smide Kontroll AB (org.nr 559304-5700) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Huddinge. Bransch enligt SCB: teknisk provning och analys (SNI 71200).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 1 758 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 50 073 kr och det egna kapitalet 50 073 kr (soliditet 100 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.