Valerokliniken ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 912 000 | 1 787 000 | 1 435 000 | 1 306 000 | 1 227 000 |
| Årets resultat | 37 180 | 240 535 | −86 746 | 50 144 | −60 821 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 665 927 | 641 020 | 510 338 | 409 756 | 392 332 |
| Summa skulder | 603 747 | 338 305 | 294 369 | 143 643 | 187 040 |
| Summa eget kapital | 62 180 | 302 715 | 215 969 | 266 113 | 205 292 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Valerokliniken AB
Översikt
Valerokliniken AB (org.nr 559296-8183) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Torslanda. Bransch enligt SCB: fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 227 000 kr, vilket är 6,0 % mindre än året innan (1 306 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 7,7 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 60 821 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 2. Nettoomsättningen per anställd var 613 500 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 392 332 kr och det egna kapitalet 205 292 kr (soliditet 52,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.