Städfixarna Väst ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 443 961 | 640 439 | 644 684 | 802 801 | 883 536 |
| Årets resultat | 200 003 | −82 054 | −67 980 | 17 849 | 59 411 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 339 736 | 290 126 | 185 304 | 235 937 | 306 771 |
| Summa skulder | 114 733 | 147 177 | 110 335 | 143 119 | 154 542 |
| Summa eget kapital | 225 003 | 142 949 | 74 969 | 92 818 | 152 229 |
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Städfixarna Väst AB
Översikt
Städfixarna Väst AB (org.nr 559295-1056) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2021 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Henån. Bransch enligt SCB: lokalvård (SNI 81210).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 883 536 kr, vilket är 10,1 % mer än året innan (802 801 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 18,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 59 411 kr (6,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 306 771 kr och det egna kapitalet 152 229 kr (soliditet 49,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.