RE Group Sweden ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 24 750 | 0 | 2 500 | 0 | 1 250 |
| Summa anläggningstillgångar | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Summa tillgångar | 224 750 | 200 000 | 202 500 | 200 000 | 201 250 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | — | — | — | — | 990 |
| Långfristiga skulder | 200 000 | 56 250 | 990 | 0 | — |
| Summa skulder | 200 000 | 56 250 | 990 | 0 | 990 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −250 | 119 000 | 57 760 | 47 010 | 90 260 |
| Summa eget kapital | 24 750 | 143 750 | 201 510 | 200 000 | 200 260 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −250 | 0 | −990 | −990 | −990 |
| Resultat före skatt | −250 | 119 000 | 57 760 | 47 010 | 90 260 |
| Årets resultat | −250 | 119 000 | 57 760 | 47 010 | 90 260 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: RE Group Sweden AB
Översikt
RE Group Sweden AB (org.nr 559293-7501) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Mullsjö. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom elteknik (SNI 71123).
Ekonomi
Årets resultat 2025 var en vinst på 90 260 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 201 250 kr och det egna kapitalet 200 260 kr (soliditet 99,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-26. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.