Fit to the core Malmö ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 175 174 | 141 344 | 113 621 | 101 537 | 118 872 |
| Summa anläggningstillgångar | 159 430 | 486 342 | 621 842 | 556 742 | 491 642 |
| Summa tillgångar | 334 604 | 627 686 | 735 463 | 658 279 | 610 514 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 308 436 | 214 645 | 326 588 | 375 289 | 275 792 |
| Långfristiga skulder | 393 197 | 333 197 | 383 644 | 240 873 | 161 579 |
| Summa skulder | 701 633 | 602 582 | 710 232 | 616 162 | 437 371 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −392 029 | −24 854 | 30 127 | 16 885 | 125 955 |
| Summa eget kapital | −367 029 | 25 104 | 25 231 | 42 117 | 173 143 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 638 356 | 520 712 | 791 425 | 1 082 933 | 1 316 607 |
| Rörelseresultat | −385 050 | −23 055 | 55 957 | 31 758 | 133 202 |
| EBITDA | −195 023 | — | — | 96 858 | 198 302 |
| Resultat före skatt | −392 029 | −37 613 | 42 611 | 21 956 | 125 955 |
| Årets resultat | −392 029 | −24 854 | 30 127 | 16 885 | 125 955 |
| Personalkostnader | 473 132 | 252 159 | 315 346 | 437 356 | 490 416 |
| Avskrivningar | 190 027 | — | — | 65 100 | 65 100 |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | 1 | — | — | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Fit to the core Malmö AB
Översikt
Fit to the core Malmö AB (org.nr 559293-1397) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: fysioterapeutisk verksamhet (SNI 86950).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 316 607 kr, vilket är 21,6 % mer än året innan (1 082 933 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 19,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 125 955 kr (9,6 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 316 607 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 610 514 kr och det egna kapitalet 173 143 kr (soliditet 28,4 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.