Campcom Mälardalen ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 100 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2023–2025
| 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 2 663 754 | 1 129 895 | 435 000 |
| Årets resultat | −255 995 | −22 592 | 83 081 |
| Balanserat resultat | — | — | — |
| Summa tillgångar | 421 413 | 343 300 | 330 020 |
| Summa skulder | 296 027 | 240 506 | 144 145 |
| Summa eget kapital | 125 386 | 102 794 | 185 875 |
| Anställda | 2 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 100 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Campcom Mälardalen AB
Översikt
Campcom Mälardalen AB (org.nr 559292-5886) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: personalutbildning (SNI 85594).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 435 000 kr, vilket är 61,5 % mindre än året innan (1 129 895 kr). Från 2023 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 59,6 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 83 081 kr (19,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 1 av 3 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 330 020 kr och det egna kapitalet 185 875 kr (soliditet 56,3 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 100 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.