Rostam Durlow 2 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2024
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 46 939 000 | 46 933 194 | 46 933 194 | 5 513 634 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 25 500 000 |
| Summa tillgångar | 46 939 000 | 46 933 194 | 46 933 194 | 31 013 634 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | — | — | 12 513 | 8 649 373 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 0 | 12 513 | 8 649 373 |
| Aktiekapital | 41 667 | 41 667 | 41 667 | 41 667 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 36 914 000 | −5 806 | −12 513 | −24 556 420 |
| Summa eget kapital | 46 939 000 | 46 933 194 | 46 920 681 | 22 364 261 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | — | — | — | 0 |
| Rörelseresultat | −1 000 | −5 806 | −12 513 | −7 438 |
| Resultat före skatt | 36 914 000 | −5 806 | −12 513 | −24 556 420 |
| Årets resultat | 36 914 000 | −5 806 | −12 513 | −24 556 420 |
| Personalkostnader | — | — | — | 0 |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Rostam Durlow 2 AB
Översikt
Rostam Durlow 2 AB (org.nr 559289-8471) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Enebyberg.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2024 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 24 556 420 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 31 013 634 kr och det egna kapitalet 22 364 261 kr (soliditet 72,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.