Full Fart Industrifastigheter ABAktiv

559289-5543AktiebolagRegistrerat 2020TRANÅS

Finansiell översikt

429 000 kr
Omsättning 2025
0200 tusen400 tusen600 tusen202120222023/242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
02 mn4 mn202120222023/242025
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
202120222023/242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar26 84231 445437 4251 327 128
Summa anläggningstillgångar——2 058 5332 603 402
Summa tillgångar26 84231 4452 495 9583 930 530
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder—127399 600191 919
Långfristiga skulder7 3116 4452 074 0033 644 142
Summa skulder7 3116 5722 473 6033 836 061
Aktiekapital25 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat————
Årets resultat (eget kapital)−5 4695 342−42 51876 983
Summa eget kapital19 53124 87322 35594 469
Resultaträkning
Nettoomsättning000429 000
Rörelseresultat−5 469−11 400−42 83396 128
EBITDA——−36 922196 969
Resultat före skatt−5 4695 469−42 51897 234
Årets resultat−5 4695 342−42 51876 983
Personalkostnader————
Avskrivningar——5 911100 841
Övriga nyckeltal
Anställda————
Föreslagen utdelning————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Full Fart Industrifastigheter AB

Översikt

Full Fart Industrifastigheter AB (org.nr 559289-5543) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Tranås. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 429 000 kr. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 76 983 kr (17,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 3 930 530 kr och det egna kapitalet 94 469 kr (soliditet 2,4 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.