Nazar Bemanning AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 399 365 | 438 413 | 442 551 | 578 894 | 555 012 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 838 | 0 | — | — | — |
| Summa tillgångar | 401 203 | 438 413 | 442 551 | 578 894 | 555 012 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 222 135 | 112 457 | 39 127 | 2 759 | 166 672 |
| Långfristiga skulder | 30 761 | 65 261 | 97 261 | 337 762 | 177 012 |
| Summa skulder | 252 896 | 177 718 | 136 388 | 340 521 | 343 684 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 123 307 | 173 877 | 45 797 | 132 841 | 282 955 |
| Summa eget kapital | 148 307 | 260 695 | 306 163 | 238 373 | 211 328 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 795 844 | 682 107 | 702 895 | 785 723 | 1 205 567 |
| Rörelseresultat | 155 297 | 220 425 | 59 087 | 167 142 | 356 127 |
| Resultat före skatt | 155 297 | 218 989 | 57 678 | 167 142 | 356 365 |
| Årets resultat | 123 307 | 173 877 | 45 797 | 132 841 | 282 955 |
| Personalkostnader | 7 186 | 200 | 200 | — | 111 195 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | −61 818 | — | — | −310 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Nazar Bemanning Aktiebolag
Översikt
Nazar Bemanning Aktiebolag (org.nr 559288-6765) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Västerås. Bransch enligt SCB: arbetsförmedling och rekrytering (SNI 78100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 205 567 kr, vilket är 53,4 % mer än året innan (785 723 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 10,9 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 282 955 kr (23,5 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 555 012 kr och det egna kapitalet 211 328 kr (soliditet 38,1 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.