Iris Intent ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 488 312 | 654 741 | 368 760 | 335 103 | 53 783 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | 256 965 |
| Summa tillgångar | 488 312 | 654 741 | 368 760 | 335 103 | 310 748 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 167 261 | 339 126 | 41 112 | 22 983 | 15 000 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 167 261 | 339 126 | 41 112 | 22 983 | 15 000 |
| Aktiekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 221 051 | −5 436 | 12 032 | −15 528 | −16 372 |
| Summa eget kapital | 321 051 | 315 615 | 327 648 | 312 120 | 295 748 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 341 911 | 228 688 | 94 161 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 281 403 | −5 290 | 17 192 | −16 645 | −16 762 |
| Resultat före skatt | 281 403 | −5 290 | 17 015 | −15 528 | −16 372 |
| Årets resultat | 221 051 | −5 436 | 12 032 | −15 528 | −16 372 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Iris Intent AB
Översikt
Iris Intent AB (org.nr 559287-3003) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 16 372 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 310 748 kr och det egna kapitalet 295 748 kr (soliditet 95,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.
Liknande företag
- ADAPT Localization Services GmbH, Tyskland-Norden filial
- Debugger Partner AB
- Textiles & Goods of Sweden AB
- International Trading Associates Sweden AB
- Now Interact Nordic AB
- Sunday-Seven Aktiebolag
- Quaintrelle of Sweden AB
- Miritrade AB
- Halebrook Capital AB
- Sweet Communication AB
- Z-Dansproduktion Ekonomisk förening
- Ideella föreningen Spelmusikfrämjandet med firma Svenska Spelmusikfrämjandet