Trygg kyrkogårdskonservatorn ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2024
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 3 179 000 | 10 740 000 | 14 086 000 | 15 558 000 |
| Årets resultat | 96 124 | 774 284 | 102 920 | 38 645 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 2 042 117 | 2 953 856 | 3 697 765 | 5 028 074 |
| Summa skulder | 1 920 993 | 2 058 448 | 2 699 437 | 3 991 101 |
| Summa eget kapital | 121 124 | 895 408 | 998 328 | 1 036 973 |
| Anställda | 2 | 4 | 4 | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Trygg kyrkogårdskonservatorn AB
Översikt
Trygg kyrkogårdskonservatorn AB (org.nr 559285-6107) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Stockholm.
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 15 558 000 kr, vilket är 10,5 % mer än året innan (14 086 000 kr). Från 2021 till 2024 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 69,8 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2024). Årets resultat 2024 var en vinst på 38 645 kr (0,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2024: 1 (året innan: 4). Nettoomsättningen per anställd var 15 558 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 5 028 074 kr och det egna kapitalet 1 036 973 kr (soliditet 20,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.