CAMPER ON LINE MEDIA IN SWEDEN ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 195 081 | 316 318 | 372 855 | 358 755 | 410 526 |
| Summa anläggningstillgångar | 70 336 | 52 752 | 35 168 | 17 584 | 0 |
| Summa tillgångar | 265 417 | 369 070 | 408 023 | 376 339 | 410 526 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 80 | 80 | 4 749 | −408 | 299 652 |
| Långfristiga skulder | 236 000 | 331 000 | 331 000 | 181 000 | 0 |
| Summa skulder | 236 080 | 331 080 | 335 749 | 180 592 | 299 652 |
| Aktiekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −189 663 | 8 653 | 34 284 | 123 473 | 4 127 |
| Summa eget kapital | 29 337 | 37 990 | 72 274 | 195 747 | 110 874 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 759 000 | 953 000 | 1 158 000 | 1 427 000 | 1 711 000 |
| Rörelseresultat | −189 472 | 8 584 | 41 651 | 112 969 | 310 956 |
| EBITDA | −171 888 | 26 168 | 59 235 | 130 553 | 328 540 |
| Resultat före skatt | −189 663 | 8 653 | 34 284 | 123 473 | 4 127 |
| Årets resultat | −189 663 | 8 653 | 34 284 | 123 473 | 4 127 |
| Personalkostnader | 5 864 | 0 | 20 197 | 21 658 | 14 142 |
| Avskrivningar | 17 584 | 17 584 | 17 584 | 17 584 | 17 584 |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: CAMPER ON LINE MEDIA IN SWEDEN AB
Översikt
CAMPER ON LINE MEDIA IN SWEDEN AB (org.nr 559281-0716) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 5 år. Säte enligt registret: Trosa. Bransch enligt SCB: annonstidningsutgivning (SNI 58122).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 711 000 kr, vilket är 19,9 % mer än året innan (1 427 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 22,5 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 4 127 kr (0,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2024. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 410 526 kr och det egna kapitalet 110 874 kr (soliditet 27,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.