Nordahl's Hem ABAktiv
Finansiell översikt
Det finns inga uppgifter för den här posten.
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2026
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 11 231 | 24 666 | 41 648 | 3 131 | 2 976 |
| Summa anläggningstillgångar | 75 000 | 643 375 | 643 375 | 680 692 | 679 692 |
| Summa tillgångar | 86 231 | 668 041 | 685 023 | 683 823 | 682 668 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | — | 2 028 | 2 875 | 2 875 | 0 |
| Långfristiga skulder | 67 014 | 605 389 | 610 439 | 615 939 | 608 604 |
| Summa skulder | 67 014 | 607 417 | 613 314 | 618 814 | 608 604 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −15 783 | 11 407 | 11 085 | −6 700 | 9 055 |
| Summa eget kapital | 19 217 | 60 624 | 71 709 | 65 009 | 74 064 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | — | — | — | — | — |
| Rörelseresultat | −15 783 | −9 566 | −6 040 | −6 700 | −10 266 |
| Resultat före skatt | −15 783 | 11 407 | 13 960 | −6 700 | 9 679 |
| Årets resultat | −15 783 | 11 407 | 11 085 | −6 700 | 9 055 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nordahl's Hem AB
Översikt
Nordahl's Hem AB (org.nr 559280-2937) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Heby. Bransch enligt SCB: holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner (SNI 64212).
Ekonomi
Årets resultat 2026 var en vinst på 9 055 kr. Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 682 668 kr och det egna kapitalet 74 064 kr (soliditet 10,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.