Sukhneet ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 1 400 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 6 856 000 | 10 558 468 | 13 769 000 | 17 203 977 | 18 832 426 |
| Årets resultat | 464 638 | 1 264 947 | 2 078 078 | 2 513 044 | 2 964 304 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 2 119 370 | 3 829 702 | 6 101 808 | 9 353 444 | 10 854 555 |
| Summa skulder | 1 629 732 | 2 075 117 | 3 569 145 | 5 707 738 | 5 244 544 |
| Summa eget kapital | 489 638 | 1 754 585 | 2 532 663 | 3 645 706 | 5 610 011 |
| Anställda | 5 | 7 | 8 | 11 | 15 |
| Föreslagen utdelning | — | 1 000 000 | 1 400 000 | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Sukhneet AB
Översikt
Sukhneet AB (org.nr 559280-2655) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Getinge. Bransch enligt SCB: restaurangverksamhet (SNI 56110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 18 832 426 kr, vilket är 9,5 % mer än året innan (17 203 977 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 28,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 2 964 304 kr (15,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 15 (året innan: 11). Nettoomsättningen per anställd var 1 255 495 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 10 854 555 kr och det egna kapitalet 5 610 011 kr (soliditet 51,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.