JF Laser Nurse Consulting ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenIngen utdelning föreslogs.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 260 996 | 248 100 | 74 293 | 24 700 | 360 974 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 80 634 | 64 242 | 47 845 | 31 441 |
| Summa tillgångar | 260 996 | 328 734 | 138 535 | 72 545 | 392 415 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 58 760 | 285 | −5 708 | 33 373 | 127 270 |
| Långfristiga skulder | 0 | 98 361 | 78 693 | 59 025 | 39 357 |
| Summa skulder | 58 760 | 98 646 | 72 985 | 92 398 | 166 627 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 177 236 | 77 852 | −114 538 | −85 403 | 245 642 |
| Summa eget kapital | 202 236 | 230 088 | 65 550 | −19 853 | 225 788 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 261 830 | 532 866 | 487 099 | 631 009 | 1 147 474 |
| Rörelseresultat | 225 506 | 101 121 | −108 748 | −80 617 | 261 535 |
| EBITDA | 225 506 | 102 487 | −92 356 | −64 220 | 277 939 |
| Resultat före skatt | 225 493 | 100 965 | −114 538 | −85 403 | 258 065 |
| Årets resultat | 177 236 | 77 852 | −114 538 | −85 403 | 245 642 |
| Personalkostnader | 559 | 13 639 | 0 | 13 600 | 1 295 |
| Avskrivningar | 0 | 1 366 | 16 392 | 16 397 | 16 404 |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: JF Laser Nurse Consulting AB
Översikt
JF Laser Nurse Consulting AB (org.nr 559279-9711) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 147 474 kr, vilket är 81,8 % mer än året innan (631 009 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 44,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 245 642 kr (21,4 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 1 147 474 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 392 415 kr och det egna kapitalet 225 788 kr (soliditet 57,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.