F-MAD ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 9 358 | 5 498 | 25 | −10 | 25 810 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 9 358 | 5 498 | 25 | −10 | 25 810 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | — | — | — | — | 475 |
| Långfristiga skulder | — | 500 | 500 | 465 | — |
| Summa skulder | 0 | 500 | 500 | 465 | 475 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −31 142 | −4 360 | −5 472 | 0 | −1 190 |
| Summa eget kapital | 9 358 | 4 998 | −475 | −475 | 25 335 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 32 000 | 0 | — | — | 0 |
| Rörelseresultat | −31 142 | −4 336 | −5 472 | 0 | −1 190 |
| Resultat före skatt | −31 142 | −4 360 | −5 472 | 0 | −1 190 |
| Årets resultat | −31 142 | −4 360 | −5 472 | 0 | −1 190 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: F-MAD AB
Översikt
F-MAD AB (org.nr 559274-6043) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Farsta. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 1 190 kr. Företaget har gått med förlust under alla 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 25 810 kr och det egna kapitalet 25 335 kr (soliditet 98,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.