Brolins Hantverksfastighet ABAktiv

559270-1782AktiebolagRegistrerat 2020RÖNNINGE

Finansiell översikt

2 182 000 kr−21,5%
Omsättning 2024/25
+24,4%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2020/21–2024/25
01 mn2 mn3 mn2020/212021/222022/232023/242024/25

Nyckeltal

2024/25
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
010 mn20 mn30 mn2020/212021/222022/232023/242024/25
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
2020/212021/222022/232023/242024/25
Nettoomsättning912 0002 024 0002 404 0002 779 0002 182 000
Årets resultat189 003394 667240 216433 8725 636 484
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar25 110 13828 130 96126 841 39726 015 47421 942 184
Summa skulder10 459 41813 085 57411 555 79510 295 999586 225
Summa eget kapital14 650 72015 045 38715 285 60215 719 47521 355 959
Anställda———00

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Brolins Hantverksfastighet AB

Översikt

Brolins Hantverksfastighet AB (org.nr 559270-1782) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Rönninge. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler (SNI 68202).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 182 000 kr, vilket är 21,5 % mindre än året innan (2 779 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 24,4 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 5 636 484 kr (258 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 21 942 184 kr och det egna kapitalet 21 355 959 kr (soliditet 97,3 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.