Invira Sweden ABAktiv

559268-1067AktiebolagRegistrerat 2020JÄRFÄLLA

Finansiell översikt

2 242 000 kr+47,7%
Omsättning 2025
+15,7%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2021–2025
01 mn2 mn3 mn20212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn20212022202320242025

Utdelning

från årsredovisningen
2021

Föreslagen utdelning 250 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning1 252 4991 186 677331 0001 517 7322 242 000
Årets resultat436 965−16 653−83 09647 850101 346
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar933 208587 926147 106404 897710 319
Summa skulder471 243392 61434 890244 831448 907
Summa eget kapital461 965195 312112 216160 066261 412
Anställda02100
Föreslagen utdelning250 000————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Invira Sweden AB

Översikt

Invira Sweden AB (org.nr 559268-1067) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Järfälla. Bransch enligt SCB: datakonsultverksamhet (SNI 62201).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 242 000 kr, vilket är 47,7 % mer än året innan (1 517 732 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 15,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 101 346 kr (4,5 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 710 319 kr och det egna kapitalet 261 412 kr (soliditet 36,8 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.