AndMurals ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 444 249 | 4 743 485 | 449 056 | 247 551 |
| Årets resultat | 33 384 | −3 645 | −3 945 | 8 188 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 832 044 | 743 393 | 458 830 | 435 157 |
| Summa skulder | 639 163 | 544 783 | 264 165 | 232 304 |
| Summa eget kapital | 192 881 | 198 610 | 194 665 | 202 853 |
| Anställda | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: AndMurals AB
Översikt
AndMurals AB (org.nr 559265-0575) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Jönköping. Bransch enligt SCB: måleriarbeten (SNI 43341).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 247 551 kr, vilket är 44,9 % mindre än året innan (449 056 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 17,7 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 8 188 kr (3,3 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 435 157 kr och det egna kapitalet 202 853 kr (soliditet 46,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.