Level 2 Agency ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenFöreslagen utdelning 200 000 kr.
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 426 331 | 260 500 | 620 842 | 1 426 178 | 2 109 573 |
| Årets resultat | −218 892 | 117 733 | 175 064 | 224 390 | 653 981 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 139 791 | 252 693 | 514 855 | 475 741 | 1 158 164 |
| Summa skulder | 33 683 | 28 852 | 115 951 | 152 446 | 380 888 |
| Summa eget kapital | 106 108 | 223 841 | 398 904 | 323 295 | 777 276 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | — | 300 000 | 0 | 200 000 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Level 2 Agency AB
Översikt
Level 2 Agency AB (org.nr 559262-1501) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Sollentuna. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 109 573 kr, vilket är 47,9 % mer än året innan (1 426 178 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 49,1 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 653 981 kr (31,0 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 2 109 573 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 158 164 kr och det egna kapitalet 777 276 kr (soliditet 67,1 %). Årsredovisningen för 2025 föreslår en utdelning på 200 000 kr.
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.