Inner Ninja ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 40 883 | 44 795 | 33 975 | 27 858 | 21 754 | 9 247 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 40 883 | 44 795 | 33 975 | 27 858 | 21 754 | 9 247 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 5 894 | 6 478 | −157 | −5 266 | −3 497 | −3 451 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 5 894 | 6 478 | −156 | −5 266 | −3 497 | −3 451 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 9 989 | 3 328 | −4 186 | −1 006 | −7 873 | −12 553 |
| Summa eget kapital | 34 989 | 38 317 | 34 131 | 33 124 | 25 251 | 12 698 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 29 000 | 151 000 | 87 000 | 45 000 | 45 000 | 65 000 |
| Rörelseresultat | 12 706 | 4 192 | −4 166 | −1 041 | −7 951 | −12 621 |
| Resultat före skatt | 12 706 | 4 192 | −4 186 | −1 006 | −7 873 | −12 553 |
| Årets resultat | 9 989 | 3 328 | −4 186 | −1 006 | −7 873 | −12 553 |
| Personalkostnader | 0 | 4 598 | 0 | 2 746 | 1 060 | 3 883 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Inner Ninja AB
Översikt
Inner Ninja AB (org.nr 559260-8656) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Örebro. Bransch enligt SCB: pR och kommunikation (SNI 73300).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 65 000 kr, vilket är 44,4 % mer än året innan (45 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 17,5 % per år. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 12 553 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 6 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 9 247 kr och det egna kapitalet 12 698 kr (soliditet 137 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.