VERA CARE ABAktiv

559255-2953AktiebolagRegistrerat 2020GÖTEBORG

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2025
02022/232023/242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
025 tusen50 tusen75 tusen2020/212021/222022/232023/242025
Sammanställning av årsredovisningar2021–2025
2020/212021/222022/232023/242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar68 11231 04922 66619 90625 001
Summa anläggningstillgångar—————
Summa tillgångar68 11231 04922 66619 90625 001
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder27 0002 0003 1853 1850
Långfristiga skulder—————
Summa skulder27 0002 0003 1853 1850
Aktiekapital25 00025 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat—————
Årets resultat (eget kapital)−33 888−37 063−9 568−2 760−16 784
Summa eget kapital41 11229 04919 48116 72125 001
Resultaträkning
Nettoomsättning——000
Rörelseresultat−33 888−37 063−9 568−2 760−16 784
Resultat före skatt−33 888−37 063−9 568−2 760−16 784
Årets resultat−33 888−37 063−9 568−2 760−16 784
Personalkostnader17100——
Avskrivningar—————
Övriga nyckeltal
Anställda210——
Föreslagen utdelning—————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: VERA CARE AB

Översikt

VERA CARE AB (org.nr 559255-2953) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Göteborg.

Ekonomi

Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 16 784 kr. Företaget har gått med förlust under alla 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2023. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 25 001 kr och det egna kapitalet 25 001 kr (soliditet 100 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag