NetMove ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2024
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 13 086 | 56 221 | 71 910 | 87 510 | 24 391 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 13 086 | 56 221 | 71 910 | 87 510 | 24 391 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | −12 248 | 11 889 | 13 364 | 13 331 | 7 107 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | −12 248 | 11 889 | 13 364 | 13 331 | 7 107 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 334 | 18 998 | 14 213 | 15 633 | −56 894 |
| Summa eget kapital | 25 334 | 44 332 | 58 546 | 74 179 | 17 284 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 34 081 | 152 640 | 143 999 | 25 000 | −1 |
| Rörelseresultat | 976 | 23 925 | 17 904 | 19 773 | −56 787 |
| Resultat före skatt | 926 | 23 925 | 17 898 | 19 705 | −56 894 |
| Årets resultat | 334 | 18 998 | 14 213 | 15 633 | −56 894 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: NetMove AB
Översikt
NetMove AB (org.nr 559246-3532) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Norrtälje. Bransch enligt SCB: partihandel med drycker (SNI 46340).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var −1 kr, vilket är 100 % mindre än året innan (25 000 kr). Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 56 894 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 24 391 kr och det egna kapitalet 17 284 kr (soliditet 70,9 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.