NISE Services ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2026
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||
| Summa omsättningstillgångar | 25 000 | 25 014 | 1 161 249 | 1 307 260 | 1 434 222 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | 20 000 |
| Summa tillgångar | 25 000 | 25 014 | 1 161 249 | 1 307 260 | 1 454 222 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||
| Kortfristiga skulder | 588 | 602 | 43 379 | 414 508 | 545 404 |
| Långfristiga skulder | 0 | 140 | 814 469 | 564 469 | 564 469 |
| Summa skulder | 59 588 | 59 742 | 857 848 | 978 977 | 1 109 873 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −53 900 | −140 | 79 129 | 24 882 | 16 066 |
| Summa eget kapital | −34 588 | −34 728 | 303 401 | 328 283 | 344 349 |
| Resultaträkning | |||||
| Nettoomsättning | 5 700 | 0 | 2 445 294 | 3 567 186 | 3 538 348 |
| Rörelseresultat | −53 900 | −140 | 107 101 | 31 406 | 24 539 |
| Resultat före skatt | −53 900 | −140 | 106 432 | 31 424 | 22 608 |
| Årets resultat | −53 900 | −140 | 79 129 | 24 882 | 16 066 |
| Personalkostnader | — | — | 265 523 | 146 662 | 39 523 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||
| Anställda | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: NISE Services AB
Översikt
NISE Services AB (org.nr 559244-2007) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Södertälje. Bransch enligt SCB: livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad (SNI 47112).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var 3 538 348 kr, vilket är 0,8 % mindre än året innan (3 567 186 kr). Från 2022 till 2026 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 399 % per år. Årets resultat 2026 var en vinst på 16 066 kr (0,5 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 5 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 1 454 222 kr och det egna kapitalet 344 349 kr (soliditet 23,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.