Pure Foods Nordic ABAktiv

559241-5862AktiebolagRegistrerat 2020STOCKHOLM

Finansiell översikt

0 kr
Omsättning 2023
0500 tusen1 mn1,5 mn2020202120222023

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0500 tusen1 mn1,5 mn202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar1 078 3501 097 230192 694191 13389 70687 677
Summa anläggningstillgångar————00
Summa tillgångar1 078 3501 097 230192 694191 13389 70687 677
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder−4 72501 2501 2501 2501 250
Långfristiga skulder1 055 0001 070 4140———
Summa skulder1 050 2751 070 4141 2501 2501 2501 250
Aktiekapital25 00025 00025 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat——————
Årets resultat (eget kapital)3 074−1 258−905 786−1 562−101 427−2 029
Summa eget kapital28 07526 816191 444189 88388 45686 427
Resultaträkning
Nettoomsättning1 432 000000——
Rörelseresultat3 977−1 258−905 800−1 750−1 760−2 185
Resultat före skatt3 977−1 258−905 786−1 562−101 427−2 029
Årets resultat3 074−1 258−905 786−1 562−101 427−2 029
Personalkostnader——————
Avskrivningar——————
Övriga nyckeltal
Anställda0—————
Föreslagen utdelning0—————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Pure Foods Nordic AB

Översikt

Pure Foods Nordic AB (org.nr 559241-5862) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: partihandel med kött och köttvaror (SNI 46321).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2023 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 2 029 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 6 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2020. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 87 677 kr och det egna kapitalet 86 427 kr (soliditet 98,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.