Idun Domum Parente ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 2 566 628 | 929 980 | 3 334 427 | 2 868 212 | 693 086 | 304 173 |
| Summa anläggningstillgångar | 12 500 | 925 000 | 3 901 079 | 3 898 579 | 5 109 728 | 5 368 478 |
| Summa tillgångar | 2 579 128 | 1 854 980 | 7 235 506 | 6 766 791 | 5 802 814 | 5 672 651 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 2 123 497 | 78 744 | 673 542 | 799 962 | 1 426 819 | 953 281 |
| Långfristiga skulder | — | 900 000 | 5 867 623 | 5 867 623 | 957 611 | 1 000 111 |
| Summa skulder | 2 123 497 | 978 744 | 6 541 165 | 6 667 585 | 2 384 430 | 1 953 392 |
| Aktiekapital | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −569 369 | 420 605 | −181 895 | −895 135 | 3 319 178 | 300 876 |
| Summa eget kapital | 455 631 | 876 236 | 694 341 | 99 206 | 3 418 384 | 3 719 259 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | — | 2 854 000 | 2 655 000 | 2 031 000 | 1 482 000 | 1 337 127 |
| Rörelseresultat | −231 369 | 472 848 | 229 079 | −845 285 | 102 930 | 411 184 |
| Resultat före skatt | −569 369 | 471 035 | −127 985 | −895 135 | 3 319 178 | 300 876 |
| Årets resultat | −569 369 | 420 605 | −181 895 | −895 135 | 3 319 178 | 300 876 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Idun Domum Parente AB
Översikt
Idun Domum Parente AB (org.nr 559240-7463) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Upplands Väsby. Bransch enligt SCB: handel med egna fastigheter (SNI 68110).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 337 127 kr, vilket är 9,8 % mindre än året innan (1 482 000 kr). Från 2021 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 17,3 % per år. Det är den lägsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2021–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 300 876 kr (22,5 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 3 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 5 672 651 kr och det egna kapitalet 3 719 259 kr (soliditet 65,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.