Två Hantverkare ABAktiv

559239-6534AktiebolagRegistrerat 2020MÄRSTA

Finansiell översikt

0 kr−100,0%
Omsättning 2025
−100,0%
Genomsnittlig årlig förändring 2020–2025
0100 tusen200 tusen300 tusen202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0100 tusen200 tusen300 tusen202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
202020212022202320242025
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar174 929108 799142 621117 779114 15050 618
Summa anläggningstillgångar26 76395 48173 54551 60929 6737 974
Summa tillgångar201 692204 280216 166169 388143 82358 592
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder5 65202 701237237241
Långfristiga skulder——————
Summa skulder55 65250 00052 701237237241
Aktiekapital25 00025 00025 00025 00025 00025 000
Balanserat resultat——————
Årets resultat (eget kapital)121 0408 2409 1855 686−25 564−25 235
Summa eget kapital146 040154 280163 465169 151143 58658 351
Resultaträkning
Nettoomsättning300 00078 00086 00022 0006 0000
Rörelseresultat204 04110 44211 576−45 999−26 240−25 697
EBITDA204 27824 40233 512−24 063−4 304−3 998
Resultat före skatt154 00410 44211 6194 687−25 564−25 235
Årets resultat121 0408 2409 1855 686−25 564−25 235
Personalkostnader—1 838028 6080—
Avskrivningar23713 96021 93621 93621 93621 699
Övriga nyckeltal
Anställda——————
Föreslagen utdelning——————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: Två Hantverkare AB

Översikt

Två Hantverkare AB (org.nr 559239-6534) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2020 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Märsta. Bransch enligt SCB: byggnadssnickeriarbeten (SNI 43320).

Ekonomi

Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 25 235 kr. Företaget har gått med vinst under 4 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 58 592 kr och det egna kapitalet 58 351 kr (soliditet 99,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag

Två Hantverkare AB (559239-6534) — bolagsprofil.se