EmRaLL Trading Kumla ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsättning | 725 000 | 1 040 000 | 780 000 | 802 000 | 818 000 |
| Årets resultat | 84 492 | 189 648 | −11 867 | 23 784 | 75 080 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 399 286 | 607 625 | 502 322 | 516 831 | 692 308 |
| Summa skulder | 114 651 | 195 841 | 102 405 | 93 130 | 193 528 |
| Summa eget kapital | 284 635 | 411 784 | 399 917 | 423 701 | 498 780 |
| Anställda | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: EmRaLL Trading Kumla AB
Översikt
EmRaLL Trading Kumla AB (org.nr 559230-1815) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Kumla. Bransch enligt SCB: detaljhandel via internet eller postorder med brett sortiment (SNI 47123).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 818 000 kr, vilket är 2,0 % mer än året innan (802 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 6,4 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 75 080 kr (9,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 5 av 6 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 818 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 692 308 kr och det egna kapitalet 498 780 kr (soliditet 72,0 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.