Glambeck 9 AktiebolagAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 3 329 004 | 2 984 520 | 2 082 987 | 1 550 047 |
| Summa anläggningstillgångar | 1 549 881 | 1 532 779 | 1 515 678 | 7 063 735 |
| Summa tillgångar | 4 878 885 | 4 517 299 | 3 598 665 | 8 613 782 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 996 060 | 1 327 707 | 368 214 | 188 019 |
| Långfristiga skulder | 3 819 912 | 3 145 012 | 3 041 000 | 8 276 036 |
| Summa skulder | 4 815 972 | 4 472 719 | 3 409 214 | 8 464 055 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 3 136 | −18 333 | 144 871 | −39 724 |
| Summa eget kapital | 62 913 | 44 580 | 189 451 | 149 727 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 493 719 | 516 849 | 544 920 | 566 687 |
| Rörelseresultat | 325 437 | 152 312 | 273 215 | 137 723 |
| EBITDA | 342 539 | 169 414 | 290 317 | 154 825 |
| Resultat före skatt | 4 011 | −18 333 | 177 789 | −39 724 |
| Årets resultat | 3 136 | −18 333 | 144 871 | −39 724 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | 17 102 | 17 102 | 17 102 | 17 102 |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Glambeck 9 Aktiebolag
Översikt
Glambeck 9 Aktiebolag (org.nr 559226-4492) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 6 år. Säte enligt registret: Lund. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 566 687 kr, vilket är 4,0 % mer än året innan (544 920 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 4,7 % per år. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2022–2025). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 39 724 kr. Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 613 782 kr och det egna kapitalet 149 727 kr (soliditet 1,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.