Wrams Gunnarstorp Fastighetsförvaltning ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 46 900 | 42 850 | 24 176 | 22 626 |
| Summa anläggningstillgångar | 62 500 | 62 500 | 26 274 093 | 26 274 093 |
| Summa tillgångar | 109 400 | 105 350 | 26 298 269 | 26 296 719 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 62 500 | 62 500 | 188 818 | 188 818 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 62 500 | 62 500 | 188 818 | 188 818 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −1 550 | −4 050 | 26 066 601 | −1 550 |
| Summa eget kapital | 46 900 | 42 850 | 26 109 451 | 26 107 901 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | — | — | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −1 550 | −4 050 | −7 081 | −1 550 |
| Resultat före skatt | −1 550 | −4 050 | 26 066 601 | −1 550 |
| Årets resultat | −1 550 | −4 050 | 26 066 601 | −1 550 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Wrams Gunnarstorp Fastighetsförvaltning AB
Översikt
Wrams Gunnarstorp Fastighetsförvaltning AB (org.nr 559222-8893) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Billesholm.
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 1 550 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 4 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2025. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 26 296 719 kr och det egna kapitalet 26 107 901 kr (soliditet 99,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.