AB CyTa Rivning&SaneringAktiv

559219-9870AktiebolagRegistrerat 2019STAFFANSTORP

Finansiell översikt

8 000 kr
Omsättning 2024
−69,8%
Genomsnittlig årlig förändring 2020–2024
0250 tusen500 tusen750 tusen1 mn20202021202220232024

Nyckeltal

2024
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen20202021202220232024
Sammanställning av årsredovisningar2020–2024
20202021202220232024
Balansräkning — tillgångar
Summa omsättningstillgångar210 965113 35793 51680 22881 133
Summa anläggningstillgångar179 3750———
Summa tillgångar390 340113 35793 51680 22881 133
Balansräkning — eget kapital och skulder
Kortfristiga skulder210 30061 63110 85023 72535 725
Långfristiga skulder130 0390———
Summa skulder340 33961 63110 85023 72535 725
Aktiekapital50 00050 00050 00050 00050 000
Balanserat resultat—————
Årets resultat (eget kapital)−461 199−112 27530 940−26 163−11 095
Summa eget kapital50 00151 72682 66656 50345 408
Resultaträkning
Nettoomsättning967 000798 000503 00008 000
Rörelseresultat−443 104−100 21331 053−26 230−11 320
EBITDA−417 479−100 213———
Resultat före skatt−461 199−112 27530 940−26 163−11 095
Årets resultat−461 199−112 27530 940−26 163−11 095
Personalkostnader900 206681 088460 5590—
Avskrivningar25 6250———
Övriga nyckeltal
Anställda3210—
Föreslagen utdelning—————

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Sammanfattning: AB CyTa Rivning&Sanering

Översikt

AB CyTa Rivning&Sanering (org.nr 559219-9870) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Staffanstorp. Bransch enligt SCB: rivning av hus och byggnader (SNI 43110).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2024 var 8 000 kr. Från 2020 till 2024 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 69,8 % per år. Räkenskapsåret 2024 gav en förlust på 11 095 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 5 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2023. Vid utgången av räkenskapsåret 2024 var balansomslutningen 81 133 kr och det egna kapitalet 45 408 kr (soliditet 56,0 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.

Liknande företag