Nappart Skellefteå 1 ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2024–2025
| 2024 | 2025 | |
|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||
| Summa omsättningstillgångar | 1 582 506 | 451 037 |
| Summa anläggningstillgångar | 43 000 585 | 36 800 000 |
| Summa tillgångar | 44 583 091 | 37 251 037 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||
| Kortfristiga skulder | 14 102 442 | 15 072 378 |
| Långfristiga skulder | 29 154 375 | 20 615 625 |
| Summa skulder | 43 256 817 | 35 688 003 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −201 431 | −7 763 240 |
| Summa eget kapital | 1 326 274 | 1 563 034 |
| Resultaträkning | ||
| Nettoomsättning | 2 741 000 | 1 103 000 |
| Rörelseresultat | 667 471 | −7 491 586 |
| EBITDA | 1 538 323 | 122 618 |
| Resultat före skatt | −201 431 | −7 763 240 |
| Årets resultat | −201 431 | −7 763 240 |
| Personalkostnader | — | — |
| Avskrivningar | 870 852 | 7 614 204 |
| Övriga nyckeltal | ||
| Anställda | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Nappart Skellefteå 1 AB
Översikt
Nappart Skellefteå 1 AB (org.nr 559212-7376) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder (SNI 68201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 1 103 000 kr, vilket är 59,8 % mindre än året innan (2 741 000 kr). Räkenskapsåret 2025 gav en förlust på 7 763 240 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 37 251 037 kr och det egna kapitalet 1 563 034 kr (soliditet 4,2 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.