Studio 42 Hair and Makeup Sala ABAktiv

559209-5516AktiebolagRegistrerat 2019SALA

Finansiell översikt

498 248 kr+81,2%
Omsättning 2025
+65,8%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2019–2025
0200 tusen400 tusen600 tusen2019202020212022202320242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
0200 tusen400 tusen600 tusen2019202020212022202320242025
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
20212022202320242025
Nettoomsättning544 000499 000489 000275 000498 248
Årets resultat4 4851146 372−1 144546
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar491 913345 037350 990334 077297 932
Summa skulder442 442295 565155 146279 377242 686
Summa eget kapital49 47149 472195 84454 70055 246
Anställda1111—

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Studio 42 Hair and Makeup Sala AB

Översikt

Studio 42 Hair and Makeup Sala AB (org.nr 559209-5516) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Sala. Bransch enligt SCB: frisörer och barberare (SNI 96210).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 498 248 kr, vilket är 81,2 % mer än året innan (275 000 kr). Från 2019 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 65,8 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 546 kr (0,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2024: 1. Nettoomsättningen per anställd var 275 000 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 297 932 kr och det egna kapitalet 55 246 kr (soliditet 18,5 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 3 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.