Inti Raymi ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||||
| Summa omsättningstillgångar | 959 | 121 | 1 507 | 52 185 | 55 465 | 271 914 |
| Summa anläggningstillgångar | 2 152 500 | 50 000 | 28 500 | 0 | 0 | 210 000 |
| Summa tillgångar | 2 153 459 | 50 121 | 30 007 | 52 185 | 55 465 | 481 914 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||||
| Kortfristiga skulder | 13 500 | 18 500 | 5 000 | 11 048 | 6 250 | 121 315 |
| Långfristiga skulder | 2 102 500 | 0 | — | — | 0 | 111 817 |
| Summa skulder | 2 116 000 | 18 500 | 5 000 | 11 048 | 6 250 | 295 132 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | −12 541 | −5 838 | −27 714 | 16 130 | −13 172 | 137 567 |
| Summa eget kapital | 37 459 | 31 621 | 25 007 | 41 137 | 49 215 | 186 782 |
| Resultaträkning | ||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 871 666 |
| Rörelseresultat | −12 574 | −5 840 | −6 215 | −7 558 | −8 261 | 220 993 |
| EBITDA | — | — | — | — | −8 261 | 270 993 |
| Resultat före skatt | −12 541 | −5 838 | −27 714 | 16 130 | −13 172 | 159 293 |
| Årets resultat | −12 541 | −5 838 | −27 714 | 16 130 | −13 172 | 137 567 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | 0 | 112 283 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | 0 | 50 000 |
| Övriga nyckeltal | ||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Inti Raymi AB
Översikt
Inti Raymi AB (org.nr 559208-0344) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Stockholm. Bransch enligt SCB: personaluthyrning (SNI 78201).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 871 666 kr. Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2019–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 137 567 kr (15,8 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 6 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 481 914 kr och det egna kapitalet 186 782 kr (soliditet 38,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.