Into Management ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
föreslagenFöreslagen utdelning 190 000 kr.
Uppgiften är hämtad direkt ur årsredovisningens förslag till resultatdisposition (inte beräknad).
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 750 000 | 750 000 | 564 995 | 554 426 | 405 173 | 414 723 | 417 525 |
| Summa anläggningstillgångar | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 750 000 | 750 000 | 564 995 | 554 426 | 405 173 | 414 723 | 417 525 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 0 | 1 250 | 36 864 | 62 075 | 48 994 | 22 336 | 15 250 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 0 | 1 250 | 36 864 | 62 075 | 48 994 | 22 336 | 15 250 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 700 000 | −1 250 | −50 619 | 149 220 | 53 828 | 36 208 | 9 888 |
| Summa eget kapital | 750 000 | 748 750 | 528 131 | 492 351 | 356 179 | 392 387 | 402 275 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 52 000 | 308 000 | 109 000 | 72 000 | 22 000 |
| Rörelseresultat | 0 | −1 250 | −50 619 | 174 680 | 67 489 | 46 280 | 12 406 |
| Resultat före skatt | 700 000 | −1 250 | −50 619 | 174 599 | 67 728 | 45 741 | 12 392 |
| Årets resultat | 700 000 | −1 250 | −50 619 | 149 220 | 53 828 | 36 208 | 9 888 |
| Personalkostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | 180 000 | 190 000 | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Into Management AB
Översikt
Into Management AB (org.nr 559201-7908) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Malmö. Bransch enligt SCB: konsultverksamhet avseende företags organisation (SNI 70200).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 22 000 kr, vilket är 69,4 % mindre än året innan (72 000 kr). Årets resultat 2025 var en vinst på 9 888 kr (44,9 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 5 av 7 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 417 525 kr och det egna kapitalet 402 275 kr (soliditet 96,3 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.