e-m thulin ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2024/25Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 28 657 732 | 16 819 770 | 8 803 310 | 8 839 710 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 28 657 732 | 16 819 770 | 8 803 310 | 8 839 710 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 25 774 312 | 13 447 187 | 5 087 241 | 5 054 937 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 25 774 312 | 13 447 187 | 5 087 241 | 5 054 937 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 1 323 054 | 489 163 | 343 486 | 68 703 |
| Summa eget kapital | 2 883 420 | 3 372 583 | 3 716 069 | 3 784 773 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | 1 357 064 | 506 337 | 274 307 | −22 510 |
| Resultat före skatt | 1 666 314 | 617 330 | 436 352 | 87 210 |
| Årets resultat | 1 323 054 | 489 163 | 343 486 | 68 703 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: e-m thulin AB
Översikt
E-m thulin AB (org.nr 559200-5168) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Svärtinge. Bransch enligt SCB: förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare (SNI 64994).
Ekonomi
Räkenskapsåret 2025 hade företaget ingen nettoomsättning. Årets resultat 2025 var en vinst på 68 703 kr. Företaget har gått med vinst under alla 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 8 839 710 kr och det egna kapitalet 3 784 773 kr (soliditet 42,8 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av en person. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.