TZ Solutions ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | ||||
| Summa omsättningstillgångar | 192 111 | 83 904 | 62 123 | 87 049 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 192 111 | 83 904 | 62 123 | 87 049 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | ||||
| Kortfristiga skulder | 62 386 | 17 458 | 17 487 | 14 373 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — |
| Summa skulder | 62 386 | 17 458 | 17 487 | 14 373 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 54 244 | −13 279 | −21 810 | 28 040 |
| Summa eget kapital | 129 725 | 66 446 | 44 636 | 72 676 |
| Resultaträkning | ||||
| Nettoomsättning | 73 319 | 0 | 13 299 | 41 798 |
| Rörelseresultat | 68 317 | −13 242 | −21 967 | 29 434 |
| Resultat före skatt | 68 317 | −13 279 | −21 810 | 29 554 |
| Årets resultat | 54 244 | −13 279 | −21 810 | 28 040 |
| Personalkostnader | — | — | — | — |
| Avskrivningar | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | ||||
| Anställda | — | — | — | — |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | 0 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: TZ Solutions AB
Översikt
TZ Solutions AB (org.nr 559195-5348) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Oskarshamn. Bransch enligt SCB: dataprogrammering (SNI 62100).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 41 798 kr, vilket är 214 % mer än året innan (13 299 kr). Från 2022 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt minskat med 17,1 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 28 040 kr (67,1 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 2 av 4 redovisade räkenskapsår. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 87 049 kr och det egna kapitalet 72 676 kr (soliditet 83,5 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.