Two Ferns ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025Balansstruktur
Utdelning
från årsredovisningenIngen utdelning föreslogs.
Sammanställning av årsredovisningar2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 0 | 65 131 | 63 201 | 43 849 | 256 344 | 455 898 | 2 421 379 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | 14 936 | 14 936 | 0 | — |
| Summa tillgångar | 0 | 65 131 | 63 201 | 58 785 | 271 280 | 455 898 | 2 421 379 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 0 | 100 | 18 988 | 28 408 | 107 096 | 142 723 | 1 390 984 |
| Långfristiga skulder | 0 | 100 000 | 100 000 | 72 050 | 0 | — | — |
| Summa skulder | −50 000 | 100 100 | 118 988 | 100 458 | 107 096 | 142 723 | 1 390 984 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 0 | −84 969 | −20 818 | 14 114 | 205 857 | 148 991 | 877 220 |
| Summa eget kapital | 50 000 | −34 969 | −55 787 | −41 673 | 164 184 | 313 175 | 1 030 395 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 0 | 114 613 | 280 051 | 580 504 | 1 187 109 | 1 609 173 | 2 423 521 |
| Rörelseresultat | 0 | −84 869 | −20 818 | 14 114 | 259 329 | 187 717 | 1 107 240 |
| Resultat före skatt | 0 | −84 969 | −20 818 | 14 114 | 259 342 | 187 766 | 1 105 447 |
| Årets resultat | 0 | −84 969 | −20 818 | 14 114 | 205 857 | 148 991 | 877 220 |
| Personalkostnader | 0 | 35 180 | 0 | 6 211 | 127 734 | 274 573 | 823 388 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Föreslagen utdelning | — | 0 | — | — | 0 | 260 000 | 0 |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Liknande företag
Sammanfattning: Two Ferns AB
Översikt
Two Ferns AB (org.nr 559194-6180) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2019 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Strängnäs. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 2 423 521 kr, vilket är 50,6 % mer än året innan (1 609 173 kr). Det är den högsta nettoomsättningen under de redovisade åren (2019–2025). Årets resultat 2025 var en vinst på 877 220 kr (36,2 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under 4 av 7 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 1. Nettoomsättningen per anställd var 2 423 521 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 2 421 379 kr och det egna kapitalet 1 030 395 kr (soliditet 42,6 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.