Studio Lilja S ABAktiv

559184-5036AktiebolagRegistrerat 2018HALMSTAD

Finansiell översikt

3 629 000 kr−8,9%
Omsättning 2025
+1,9%
Genomsnittlig årlig tillväxt 2020–2025
02 mn4 mn6 mn20202021202220242025

Nyckeltal

2025
Balansstruktur
OmsättningstillgångarAnläggningstillgångarSkulderEget kapital
01 mn2 mn3 mn20202021202220242025

Utdelning

från årsredovisningen
2022

Föreslagen utdelning 300 000 kr.

Sammanställning av årsredovisningar2020–2025
20202021202220242025
Nettoomsättning3 368 0004 018 0003 742 0003 985 0003 629 000
Årets resultat345 941341 390170 417113 867132 794
Balanserat resultat—————
Summa tillgångar1 598 5772 213 7051 876 6361 230 8151 293 838
Summa skulder1 017 2271 290 9641 383 4781 018 949949 178
Summa eget kapital581 350922 741493 158211 866344 660
Anställda33343
Föreslagen utdelning——300 000——

Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.

Liknande företag

Sammanfattning: Studio Lilja S AB

Översikt

Studio Lilja S AB (org.nr 559184-5036) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Halmstad. Bransch enligt SCB: skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar (SNI 96220).

Ekonomi

Nettoomsättningen räkenskapsåret 2025 var 3 629 000 kr, vilket är 8,9 % mindre än året innan (3 985 000 kr). Från 2020 till 2025 har nettoomsättningen i genomsnitt ökat med 1,9 % per år. Årets resultat 2025 var en vinst på 132 794 kr (3,7 % av nettoomsättningen). Företaget har gått med vinst under alla 5 redovisade räkenskapsår. Antal anställda räkenskapsåret 2025: 3 (året innan: 4). Nettoomsättningen per anställd var 1 209 667 kr. Vid utgången av räkenskapsåret 2025 var balansomslutningen 1 293 838 kr och det egna kapitalet 344 660 kr (soliditet 26,6 %).

Källor och uppdatering

Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 4 personer. Uppgifterna avser läget 2026-11-02. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.