Reman Consulting ABAktiv
Finansiell översikt
Nyckeltal
2025/26Balansstruktur
Sammanställning av årsredovisningar2020–2026
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balansräkning — tillgångar | |||||||
| Summa omsättningstillgångar | 129 056 | 124 171 | 119 347 | 109 359 | 100 225 | 95 573 | 89 383 |
| Summa anläggningstillgångar | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa tillgångar | 129 056 | 124 171 | 119 347 | 109 359 | 100 225 | 95 573 | 89 383 |
| Balansräkning — eget kapital och skulder | |||||||
| Kortfristiga skulder | 1 027 | 870 | 870 | 870 | 870 | 0 | 1 121 |
| Långfristiga skulder | — | — | — | — | — | — | — |
| Summa skulder | 1 027 | 870 | 870 | 870 | 870 | 0 | 1 121 |
| Aktiekapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Balanserat resultat | — | — | — | — | — | — | — |
| Årets resultat (eget kapital) | 78 029 | −4 728 | −4 824 | −9 988 | −9 134 | −4 828 | −7 312 |
| Summa eget kapital | 128 029 | 123 301 | 118 477 | 108 489 | 99 355 | 95 573 | 88 262 |
| Resultaträkning | |||||||
| Nettoomsättning | 317 104 | −1 | −1 | −1 | −2 | −1 | −1 |
| Rörelseresultat | 100 637 | −4 495 | −4 852 | −10 100 | −10 142 | −5 807 | −7 433 |
| Resultat före skatt | 100 345 | −4 728 | −4 824 | −9 988 | −9 134 | −4 828 | −7 312 |
| Årets resultat | 78 029 | −4 728 | −4 824 | −9 988 | −9 134 | −4 828 | −7 312 |
| Personalkostnader | 169 439 | 671 | 0 | 374 | 773 | 634 | 0 |
| Avskrivningar | — | — | — | — | — | — | — |
| Övriga nyckeltal | |||||||
| Anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Föreslagen utdelning | — | — | — | — | 0 | 0 | — |
Ett streck (—) betyder att årsredovisning saknas eller att raden inte finns i årsredovisningen; 0 är ett noll som anges i årsredovisningen.
Sammanfattning: Reman Consulting AB
Översikt
Reman Consulting AB (org.nr 559181-6136) är ett aktiebolag. Företaget registrerades 2018 och har funnits i 7 år. Säte enligt registret: Göteborg. Bransch enligt SCB: teknisk konsultverksamhet inom industriteknik (SNI 71122).
Ekonomi
Nettoomsättningen räkenskapsåret 2026 var −1 kr. Räkenskapsåret 2026 gav en förlust på 7 312 kr. Företaget har gått med vinst under 1 av 7 redovisade räkenskapsår. Enligt årsredovisningen hade företaget inga anställda räkenskapsåret 2026. Vid utgången av räkenskapsåret 2026 var balansomslutningen 89 383 kr och det egna kapitalet 88 262 kr (soliditet 98,7 %).
Källor och uppdatering
Grunduppgifterna och de digitalt inlämnade årsredovisningarna kommer från Bolagsverkets öppna data och branschkoden från SCB (CC BY 2.5 SE); bolagsprofil.se uppdaterar dem dagligen. Den senaste årsredovisningen är undertecknad av 2 personer. Uppgifterna avser läget 2026-10-12. Förändringar, genomsnitt och nyckeltal är beräknade av bolagsprofil.se utifrån öppna data och är ingen officiell bedömning.